“Grāmatvedis” (“The Accountant”) Recenzija

Gevins O’Konors ir atpakaļ režisora krēslā sniedzot mums vēl vienu labu filmu. Tik daudz nekoncentrējoties uz spriedzi, bet vairāk uz dramatisko pusi filmai, dažreiz pat iekļaujot smieklīgus mirkļus, mēs tiekam iesūkti iekšā aizraujošajā stāstā, kur jūs izbaudīsiet visus tēlus un to aktieru tēlojumus.

Kristians Vulfs (Bens Afleks), kurš slimo ar autismu jau no pašas bērnības un ir izcils matemātiķis, strādā kā bez līguma grāmatvedis dažām no pasaules bīstamākajām kriminālajām organizācijām, legalizējot viņu nelegāli iegūto naudu savā mazās pilsētas sertificētā grāmatvedības birojā. Kristians pieņem likumīgu klientu Living Robotics, kurā pašmāju darbiniece Deina Kamingsa (Anna Kendrika) ir atklājusi aizdomīgas darbības finansēs, kur ir iesaistīti vairāki miljoni. Tiklīdz Kristians sāk pietuvoties patiesībai, viņu un Danu kāds cenšas noslepkavot un Kristians darīs visu, lai sevi un Danu pasargātu.

ben-affleck-is-an-assassin-in-the-powerful-trailer-for-the-accountant

Tikai redzot vienu filmu no Gevina O’Konora, kura ir 2011. gada Cīnītājs (‘Warrior’). Es nezināju stilistiski, ko gaidīt no režisora darba šajā filmā. Cīnītājs ir lieliska drāma ar interesantiem tēliem, un visu, ko Gevins tajā filmā izdarīja, bija lieliski. Un tagad iznāk Grāmatvedis. Neceriet, ka jūs saņemsiet Grāmatvedi pilnu ar spriedzes pilnām ainām, kur notiek daudz pakaļdzīšanās un daudz sprādzienu. Tā nebūs draugi. Protams, filmai ir savi spriedzes mirkļi, kuri, protams, ir lieliski. Lielākoties lielos sprādzienus apmaina pret smalkākām šaušanas un kautiņu ainām, kas nav slikta lieta. Mēs saņemam labu kriminālu stāstu, kas ir pilns ar dialogiem un drāmu. Tā, lai jūs kārtīgāk saprastu, kāpēc visi tēli dara to, ko viņi dara, filma ļoti koncentrējas jūs iepazīstināt ar visiem tēliem, nevis tikai dot spriedzi. Sākumā filmas temps liksies drusku lēns. Kāds laiciņš būs jāuzgaida, lai kaut kas notiktu. Varbūt man tā likās tikai tāpēc, ka sākumā man pietrūka spriedzes ainas. Bet filma uzņēma tempu un kļuva daudzreiz aizraujošāka. Es, prieka pēc, dažreiz filmās cenšos atrast kādas problēmas sižetā, un, skatoties Grāmatvedi, es nespēju neko sliktu atrast. Pat ja sākumā var likties, ka rodas daudzi jautājumi, viss tiks atrisināts pašās beigās. Filma atrisināja visu, neatstājot nekādus liekus jautājumus.

Labākā daļa, protams, filmā bija Bena Afleka (‘Batman V. Superman’, ‘Argo’) Kristiana Vulfa tēlojums. Mēs saņemam nopietnu tēlu, kuru iepazīstam caur filmas pagātnes ainām. Kad viņš bija diagnosticēts ar autismu, viņš bija vēl bērns, viņa tēvs, kurš dienēja armijā sāka viņu skarbi audzināt ar mērķi, lai viņš tiktu pāri savai diagnozei un netiktu atpazīts pēc savas diagnozes raksturīgajām iezīmēm. Un jūs zināt, ko tas nozīmē? Pēc filmu klišeju vārdnīcas – viņš tiks izaudzināts kā skarbais vecis, kurš varētu atstāt kādu līķīti pa ceļam uz mājām. Visu, ko filmā dara Afleks, tēlu padara daudzreiz dzīvāku un ar dvēseli. Ne vienmēr to var pateikt par tēlojumu. Skumji bija redzēt, cik maz Gevins izmantoja Annas Kendrikas (‘Pitch Perfect’, ‘Up In The Air’) tēlu Deinu Kamingsu filmā. Filmas treilerī mums parāda to, ka viņai ir jābūt svarīgai lomai šajā filmā, bet viņu tikai saņemam aptuvenu 1/3 no filmas. Nekas slikts ar viņas tēlojumu nav. Kā vienmēr Anna Kendrika parādīja sevi no labās puses. Viņas ainas bija dabiskas, īpaši tad, kad kaut kas smieklīgs notika. Žēl, ka viņas tēlu neizmantoja vairāk. Man šķita, ka viņas tēls bija ļoti svarīgs visam stāstam un pašam galvenajam varonim, bet dīvainā veidā viņa tika norakstīta no stāsta. Ak, tie rakstnieki.

theaccouasdfntant.jpg

Es ļoti biju pārsteigts cik filma Grāmatvedis bija smieklīga. Treileris vispār to neliecināja. Grāmatvedis ir joprojām spriedzes un drāmas filma, bet rakstnieki ir labi pacentušies ielikt vairākās ainās mazu odziņu, ko sauc par komēdiju. Pareizajā laikā izmantota komēdija lika tam visam justies dabiskam un neuzspiestam. Kamēr komēdija bija lieliska, filma arī centās mūs pārsteigt ar sižeta pavērsieniem. Mani sižeta pavērsieni nepārsteidza, jo viss bija paredzams. Neuztraucieties, neko jums nesabojāšu no stāsta. Vienkārši sakot, es nebiju baigi pārsteigts, kad kaut kas neparedzams notika, jo es jau atkodu dažas lietas filmas pirmajās 20 minūtēs. Bet tas, kas notika beigas spēja mani pārsteigt.

Kopumā filma izdarīja visu pareizi, lai izstāstītu mums interesantu stāstu. Ar prasmīgu tēlojuma izpildījumu no visiem aktieriem, īpaši no Bena Afleka. Mēs kārtīgi iepazīstam katru tēlu, kas ir svarīgi stāstam. Vienīgā filmas problēma bija tā stāsta temps un, protams, gribētos drusku vairāk spriedzes, kas liktu elpai aizrauties. Nedomājot par sīkajiem mīnusiem, jūs patiešām izbaudīsiet filmu Grāmatvedis. Pēc šī darba gaidiet vairāk filmas, kur būs iesaistījies Bens Afleks, jo pēc šīs lomas, viņa karjera spēs vēlreiz uzplaukt.

Vērtējums: B+

Filmas garums: 128 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Electric City Entertainment, Advanced Uderwriting Concepts, RatPac Entertainment, Zero Gravity Management; Izplatītājs: Warner Bros. Pictures, ACME Film SIA; Žanrs: Spriedzes, Drāma;

Režisors: Gavin O’Connor; Producenti: Lynette Howell Taylor, Mark Williams; Scenārijs: Bill Dubuque; Kinematogrāfija: Seamus McGarvey; Mūzika: Mark Isham; Montētājs: Richard Pearson; Budžets: $44 miljoni;

Lomās: Ben Affleck, Anna Kendrick, J. K. Simmons, Jon Bernthal, Jean Smart un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s