“Džeks Rīčers: Nekad Neatgriezies” (“Jack Reacher: Never Go Back”) Recenzija

Ak, Tom Krūz. Kāpēc neieklausījies filmas nosaukumā un varēji jau ‘Nekad Neatgriezties’ priekš jaunās Džeka Rīčera filmas. Bet protams viņš nevienu neuzklausīja un atgriezās. Pat arī ar savu šarmu un aktiera talantiem, viņš nespēja glābt jauno Edvarda Zvika (‘The Last Samurai’, ‘Blood Diamond’) režisēto Džeks Rīčers: Nekad Neatgriezies. Mēs saņemam filmu, kura ir patiešām garlaicīga, ne tik labi uztaisīta un kura nespēj mūs izklaidēt.

Nezinot neko par Lī Čailda grāmatām, es beidzot spēju noskatīties filmu neietekmējoties no grāmatā rakstītā. Vismaz, cik es zinu, filmas versijā Džeks Rīčers ir pilnīgi citādāks tēls nekā minēts grāmatās. Filma ir balstīta uz 18. grāmatu Džeka Rīčera sērijā ‘Nekad Neatgriezies’. Tātad te nebūs baigā salīdzināšana ar grāmatu.

jackreacher2.jpg

Četrus gadus pēc notikumiem pirmajā filmā, Džeks Rīčers (Toms Krūzs) atgriežas savā vecajā militārajā bāzē, kur viņš cer satikties aci pret aci ar Majori Suzanu Turneri (Kobija Smaldera), kas viņam palīdzēja vairākās izmeklēšanas lietās. Kad Rīčers ierodas viņas kabinetā, viņš tiek informēts, ka Turnere ir apsūdzēta spiegošanā. Uzskatot, ka Rīčers ir sadarbojies ar viņu, viņš arī tiek apcietināts. Kopā izbēgot no cietuma, Rīčers un Turnere sāk meklēt patiesību sazvērestībā pret viņiem.

Toms Krūzs būdams trakais asa sižeta vecis kas viņš ir, laikam vairs nespēj pateikt ‘Nē’ iespējai aizsākt jaunu franšīzi. Mēs jau pietiekami labi zinām cik labs Krūzs spēj būt asa sižeta filmās. Paskatieties uz tādām filmām, kā Rītdienas Robeža (‘Edge of Tomorrow’), un protams visas filmas Neiespējamā Misija (‘Mission: Impossible’) franšīzē. Tas ir lieliski redzēt viņu tādas filmās, bet šoreiz tas kārtīgi izgāzās. 2012. gada filmā Džeks Rīčers, viņa tēlojums ir drusku labāks, bet Nekad Neatgriezies viņš parādīja sevi no sliktās puses. To, ko mēs esam pieraduši redzēt no Toma Krūza, viņa raksturīgais smaids un viņa puiciskais šarms, ir tik maz šajā filmā. Var pat teikt, ka vispār nav. Mēs tikai saņemam izskatīgu, garlaicīgu, ar drūmu skatienu tēlu, kas tikai apšauda vai nosit ļaundarus, neko citu nepiedāvājot no sava tēlojuma. Parasts skarbā veča tēls, bez rakstura īpašībām, bez interesēm un bez personības. Cenšoties dažreiz būt smieklīgs, izšaujot kādu jociņu, viņš ļoti izgāžas tajā visā. Visi joki ir uzspiesti un smieklus neizraisa. Filma vispār nespēja pasniegt nevienu kvalitatīvu dialogu, kur mēs labāk iepazītu tēlu. Džeks Rīčers viscauri filmai mums atgādina, ka ir Majors. Un protams, ka pēc filmas noskatīšanās, jūs beidzot zināsiet kā Rīčeru sauc, jo tas tiek pieminēts ik pēc 10 sasodītām minūtēm. Man protams nav nekas pret Tomu Krūzu. Viņš ir viens no maniem iecienītākajiem aktieriem, bet tā nebija laba izvēle taisīt turpinājumu pirmajai daļai. Īpaši, ja visi, kas bija iesaistīti filmā, bija pārāk slinki, lai uztaisītu labu filmu.

jack-reacher-2-never-back-cruise-smulders-aldis-hodge.jpg

Filma ir parasta asa sižeta filma, kur galvenais varonis tiek apsūdzēts nodevībā, liekot viņam cīnīties pret savu valsti, lai pierādītu, ka ir nevainīgs. Izklausās kā standarta asa sižeta filma, kuru jūs jau simts reizes esat redzējuši iepriekš. Filma pat necenšas ienest kaut ko jaunu šajā žanrā. Dažreiz filmas, kuras ir pilnas ar asa sižeta filmu klišejām, ir jautri skatīties, bet šīm klišejām ir jābūt labi izveidotām/nofilmētām (šī filma tāda nav), lai būtu izklaidējošām. Manuprāt, filma būtu bijusi labāka, ja filma būtu īsāka. Tik garai filmai patiešām jābūt interesantai, lai spētu mūs neiemidzināt, bet tas neizdevās. Filma bija tik garlaicīga, ka es pat sāku čīkstēt un gribēju, lai beidzas viss ātrāk.

Protams, filmā bija arī daži labi momenti. Lai vai cik maz spriedzes ainas bija filmā, tās bija joprojām labas (būtu protams labāk, ja visi tik daudz neskrietu šajā filmā). Tom Krūzs savā vecumā joprojām pierāda, ka spēj ļaundariem sadot pa pakaļu un būt stilīgs kamēr to dara (bet ar to nepietika, lai filmu padarītu labāku). Mēs vismaz filmā saņemam sieviešu tēlus, kurus mēs drusku labāk iepazīstam nekā Rīčeru, Kobija Smaldera (‘How I Met Your Mother’, ‘The Avengers’) un Danika Jaroša (‘Heroes Reborn’, ‘Shameless’). Viņas nebija ideālas, bet spēja sniegt pietiekami labus tēlojumus, lai mēs iepazītu viņas tēlus labāk un paliktu sēdēdami savos krēslos.

maxresdefjackault.jpg

Nobeigumā – ar garlaicīgu sižetu, slinku tēlojumu no Toma Krūza un dialogiem, kurus ir smieklīgi klausīties, var teikt, ka filma ir viena liela izgāšanās. Vecā recepte, kur ieliekot tikai Tomu Krūzu galvenajā lomā, nepiedomājot pie nekā cita, nav vairs tik izcila recepte, lai izveidotu labu filmu. Izskatās visi, kas bija iesaistījušies filmā tikai domāja par to, lai nopelnītu naudu. Pat ja arī jūs esat baigie Toma Krūza fani, es jums ieteiktu izlaist šo filmu un izlikties, ka Džeks Rīčers: Nekad Neatgriezies nepastāv.

Vērtējums: D

Filmas garums: 118 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Skydance Media, TC Productions; Izplatītājs: Paramount Pictures, Forum Cinemas SIA; Žanrs: Drāma, Detektīvfilma, Asa Sižeta Filma;

Režisors: Edward Zwick; Producenti: Tom Cruise, Don Granger, Christopher McQuarrie; Scenārijs: Richard Wenk, Edward Zwick, Marshall Herskovitz; Balstīts uz: Lee Child grāmatas Never Go Back; Kinematogrāfija: Oliver Wood; Mūzika: Henry Jackman; Montētājs: Billy Weber; Budžets: $60 miljoni;

Lomās: Tom Cruise, Cobie Smulders, Aldis Hodge, Patrick Heusinger, Danika Yarosh, un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s