“Apdāvinātā Meitene” (“The Girl With All The Gifts”) Recenzija

Ar augstas klases aktierspēli no visiem aktieriem, un izsmalcinātu kinematogrāfiju, grāmata no Maika Karija tiek atdzīvināta Kolma Makkartija (‘Peaky Blinders’, ‘Outcast’) vadībā.

Tuvā nākotnē cilvēci ir skāris noslēpumaina sēnīšu slimība. Ja cilvēks tiek inficēts, viņš zaudē savaldīšanos un kļūst par asinskāro zombiju-kanibāli. Cilvēces vienīgā cerība ir hibrīda bērnu grupa, kura joprojām kāro apēst cilvēka miesu, bet joprojām spēj domāt un just. Armijas bāzē, kas atrodas Lielbritānijā, bērni iet skolā, kur viņus pakļauj nežēlīgiem eksperimentiem Dr. Karolīna Kaldvela (Glena Klouza). Skolotāja Helēna Justīne (Džemma Artertone) kļūst ļoti tuva vienai apdāvinātai meitenei vārdā Melānija (Sennija Nanua), ar kuru viņa izveido īpašu saikni. Kad bāzi pārņem asinskārie zombiju-kanibāli, ar Seržanta Edija Parksa (Padijs Konsidains) palīdzību trijotne izglābjas un dodas bīstamā ceļojumā, lai izdzīvotu. Pa ceļam Melānijai jāsaprot, kas viņa īstenībā ir.

3061158-poster-p-1-girl-with-the-gifts.jpg

Tāpat, kā citas zombiju filmas, kā 28 Dienas Vēlāk (28 Days Later), Es Esmu Leģenda (I Am Legend), Pasaules Karš Z (World War Z), Apdāvinātā Meitene stāsta to pašu stāstu. Stāsts par super spēcīgu vīrusu (šoreiz tā ir sēnītes slimība – kaut kas jauns, bet ne pārāk jauns), kas padara cilvēkus trakos asinskāros zombijos, ja tiek sakosti, un bars cilvēku iet meklējumos, lai atrastu ārstniecisku līdzekli, kas viņiem palīdzēs. Apdāvinātā Meitene problēma ir tajā, ka mēs nesaņemam neko jaunu. Mēs saņemam tādu pašu stāstu, kas tikai ir pasniegts savādāk.

Kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kas padara zombiju filmas labākas? Protams, ka paši zombiji. Te drusku filmu veidotāji netrāpīja kā vajag. Ņemsim labu piemēru, kā zombijiem vajadzētu izskatīties, no Staigājošie Miroņi (The Walking Dead), tas ir seriāls, bet piemēru tak var ņemt. Šie zombiji spēj ieviest bailes vienkārši būdami uz ekrāna, izskatoties pretīgi un bailīgi. Apdāvinātā Meitene pat necenšas mūs iebiedēt ar viņu versiju par zombijiem. Dažreiz pat būdami ļoti smieklīgi. Es tikai spēju visu filmu domāt par to, ka viņi izskatās netīri, bet ne biedējoši. Liels mīnus priekš šīs filmas.

The-Girl-with-All-the-Gifts-2016-movie-Still-4.jpg

Tā šķiet, ka tikai spēju runāt par sliktām lietām, bet tā nav. Filma spēj izcelties ar to, ka ir sadalījusi lomas pareizajiem aktieriem un izveidojusi lieliskus tēlus, kuru attīstību bija patīkami skatīties. Priekš manis visi galveno lomu aktieru priekšnesumi bija lieliski. Sennija Nanua (viņas pirmā pilnmetrāžas filma) spējā parādīt kontrastainās emocijas, kas mīt šajā tēlā. Džemma Arterone bija lieliska kā gādīgā skolotāja. Un protams Glena Klouza lieliski notēloja spītīgo Dr. Kaldvelu, kas darīs visu, lai spētu no Melānijas dabūt vakcīnu. Filma tika pietiekami labi sarakstīta un ir interesanti dialogi, kas liks mums iepazīt visus tēlus kārtīgāk. Scenāriju tak sarakstīja grāmatas autors Maiks Karijs, tā ir laba zīme. Kinematogrāfija būdama otra lieta, kas ļoti izcēlās šajā filmā. Mēs saņemam skaistas ainas ar pamestām pilsētām, dabas skatiem. Emocionālā fona mūzika piedeva tādu atmosfēru, kas padarīja ainas daudz reiz nopietnākas.

locarno-festival_the_girl_with_all_the_gifts_publicity_still_h_2016.jpg

Lai vai cik filma nebūtu tik ļoti baisa, kā citas filmas šajā žanrā, mēs vienalga no Kolma Makkartija, ar Maika Karija scenāriju, iegūstam filmu, kas izceļas viss vairāk ar saviem tēliem, aktiera tēlojumiem un kinematogrāfiju. Nespēšu paust viedokli par to cik filma paliek patiesa grāmatai, bet jūs varat sagaidīt no filmas standarta stāstu par zombijiem, kur režisors ar talantīgo kameras darbu visu nofilmēto labi pasniegs.

Vērtējums: B-

Filmas garums: 111 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Altitude Film Sales, BFI Film Fund, Poison Chef; Izplatītājs: Warner Bros. Pictures, Best Film.Eu; Žanrs: Drāma, Šausmene, Trillers;

Režisors: Colm McCarthy; Producenti: Will Clarke, Camille Gatin, Angus Lamont; Scenārijs: M. R. Carey; Balstīts uz: M. R. Carey grāmatas The Girl With All The Gifts; Kinematogrāfija: Simon Dennis; Mūzika: Cristobal Tapia de Veer; Montētājs: Matthew Cannings; Budžets: £4 miljoni;

Lomās: Gemma Arterton, Sennia Nanua, Glenn Close, Paddy Considine, Anamaria Marinca un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s