“Army of One” Recenzija

Gads jau tuvojas beigām un atkal mēs saņemam vēl vienu filmu, kur piedalās Nikolass Keidžs. Ik pēc diviem mēnešiem var cerēt, ka iznāks kāda Nikolass Keidž filma, jo šī jau viņam ir piektā filma šajā gadā. Šoreiz Keidž ir sadarbojies ar Lēriju Čarlzu (“Bruno”, “Borat”), lai sniegtu mums traku komēdiju, kas ir balstīta uz “patiesiem” notikumiem par Geriju Faulkneru.

Filma seko līdzi Amerikas iedzīvotājam, Gerijam Faulkneram (Nikolass Keidžs). Gerijs ir izbijis cietumnieks un bezdarbnieks, kas tic, ka Dievs (Rasels Brends) viņu sūta, lai noķertu Pakistānā Osamu bin Ladenu. Stāsts ir par Gerija ceļojumiem uz Pakistānu meklējot bin Ladenu.

Nicolas-Cage-Army-of-One-movie.jpg

Noskatoties filmas treileri, sapratu, ka beidzot gribu redzēt Nikolass Keidžs filmu un tas reti kad notiek. Ļoti ilgs laiks ir pagājis kopš esmu vispār redzējis vienu no viņa filmām. Pat ja viņš izlaiž kādas 4 – 6 filmas gadā, es vienmēr skatīšos ar šķību aci uz tām filmām, jo Keidžs pēdējā laikā ir tēlojis ne tās labākās lomas. Redzot, ka Keidžs beidzot ir izvēlējies lomu, kur viņš ir traks un komisks tēls (tieši trakajam Keidžam piemērota loma), nevis kaut kāds skarbais vecis, kurš cenšas kādu izglābt, “Army of One” uzrunāja mani tieši dēļ šī iemesla. Un zinot, ka Lerijs Čarlzs, kurš režisēja filmu “Borat” ir režisors šai filmai, es gaidīju, ka būs patiešām smieklīga filma, bet domājot, ka tikai Keidžs un režisors spēs padarīt filmu smieklīgu, es kļūdījos.

Režisora iepriekšējie darbi , “Borat” un “Bruno“, bija patiesi smieklīgas filmas, bet “Army of One” nav tik komiska, lai es spētu visu laiku smieties. Iemesls kāpēc šī filma vienkārši nav tik smieklīga kā iepriekšējās filmas, ir tāpēc, ka šo filmu nesarakstīja Saša Barons Koens, bet gan Raživs Džosefs un Skots Rotmans, kuri sarakstīja “Izvēles Diena” (“Draft Day“). Filma nespēja mani tik ļoti uzjautrināt. Visas smieklīgās daļas, kas patiesi bija smieklīgas, es jau redzēju treilerī un filma komiskas ainas vairs nevarēja piedāvāt. Rakstnieki pat necentās stāstu padarīt loģisku. Viss cauri filmai man radās tik daudz jautājumi, ka es sāku domāt: “Vai rakstniekiem ir kaut kāda loģika galvā?”. Kā var vispār bezdarbnieks, kurš dzīvo no mājas uz māju un kuram ir maz naudas, atļauties ceļot tik daudz? Tad viņš cenšas aizceļot tur, tad tur, atkal ir atpakaļ mājās un tad atkal viņš cenšas aizceļot kaut kur. Filma mētājas pa visām vietām, loģiku neradot. Varbūt nākam reiz jāpadomā pielikt vairāk detaļas filmai, lai nerastos tik daudz “Plot Holes”. Jūs lielākoties pavadīsiet filmu, gaidot kad notiks kaut kas interesants un beigās jūs tā arī neko nesagaidīsiet.

IMG15982.JPG

Filmā ir tikai viens vienīgs labums un tas ir Nikolasa Keidža tēlojums. Es laikam nekad neesmu redzējis viņu tik trakā lomā, kas ir piemērota viņam. Jau no paša sākuma, viņš sniedza ļoti labu aktierspēli. Mainot balsi un izskatu, viņu pat nevar atpazīt. Ar to, kas viņam ir dots (scenārijs un režisora vīzija), Keidžs dara visu ko spēj, bet tikai ar viņa tēlojumu nepietika, lai padarītu filmu baudāmāku. Runājot par citiem aktieriem, Rasels Brends un Vendija MakLendona-Kovija, tēlojums bija viduvējs un nekam nederīgs. Brends nav vispār mainījies un aktierspēle katrā filmā ir tāda pati. Kļūst jau garlaicīgi viņu redzēt filmās.

Režisora Lērija Čarzla stils ir jūtams šajā filmā, bet viss izskatījās ļoti slinki nofilmēts un tikai paļāvās uz Keidža tēlojumu. No režisora puses nav nekas īpašs vai jauns, ko viņš šajā reizē izmēģinātu. Seko parastai komēdijas formulai, kur nevajag neko piedāvāt labu no kameras darba, bet gan cenšanās izcelt tikai komēdiju, kuras nav.

Army.Of.One.Day3.cr.Sife.ElAmine.Hd-14641.jpg

Noslēgumā, es uzskatu, ka šo filmu ir jānoskatās tikai tāpēc, lai redzētu cik jautrs un traks var būt Nikolass Keidžs. Bet no komēdijas skatpunkta, filmā nav nekā smieklīga un interesanta, bet tā ir gaumes lieta. Vismaz labi, ka filma necentās ļoti tieši sekot īstajiem notikumiem, kur īstenībā Gerijs Faulkers ceļoja 11 reizes uz Pakistānu, lai atrastu bin Ladenu. Tā gan būtu vēl garlaicīgāka filma.

Vērtējums: D

Filmas garums: 92 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Conde Nast Entertainment, Endgame Entertainment, Kasbah-Film Tanger; Izplatītājs: TWC-Dimension, Anchor Bay Entertianment; Žanrs: Komēdija;

Režisors: Larry Charles; Producenti: Emile Gladstone, Jeremy Steckler, James D. Stern; Scenārijs: Rajiv Joseph, Scott Rothman; Kinematogrāfija: Anthony Hardwick; Mūzika: David Newman; Montētājs: Christian Kinnard;

Lomās: Nicolas Cage, Wendi McLendon-Covey, Rainn Wilson, Russell Brand un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s