“Mežakuilis Un Ūdenskrese” (“Hunt For The Wilderpeople”) Recenzija

Ko gan vēl varētu sagaidīt no filmas, kur režisors un scenārists ir Taika Waititi (‘What We Do In The Shadows’, ‘Boy’)? Tikai un vienīgi ideālu filmu. Šī Jaunzēlandiešu piedzīvojumu filma izcili pasniedz lielisku stāstu ar ļoti baudāmu humoru, kas liks jebkuram skatītājam pasmieties.

Pilsētas puika Rikijs (Džulians Denisons), nodzīvojot visu dzīvi audžu ģimenē, saņem iespēju sākt jaunu dzīvi ar jauniem audžu vecākiem Jaunzēlandes laukos. Viņu pieņem gādīgā Tante Bella (Rima Te Viata), kašķīgais Onkulis Heks (Sems Nīls) un suns vārdā Tupaks. Kad traģēdija piemeklē viņus, sociālie dienesti Rikijam draud nosūtīšanu uz citu ģimeni. Rikijs aizbēg uz mežu un viņam pievienojas Heks. Pārprotot situāciju, Heks tiek uzskatīts par nolaupītāju un tiek izsludināta valsts mēroga cilvēka meklēšana. Tā arī sākas Rikija un Heksa lielie piedzīvojumi.

hunt-for-the-wilderpeople.jpg

Ar talantīgu režijas darbu, Taika Waititi atkal mums ir izveidojis vēl vienu lielisku komēdiju. Režisors visu ir lieliski nofilmējis, izcili izceļot zaļos Jaunzēlandes plašumus. Salīdzinājumā ar iepriekšējo filmu Kas Notiek Krēslā (‘What We Do in the Shadows’), Mežakuilis un Ūdenskrese ir tik pat lieliska ar savu humoru. Kā jau daudzās komēdijās, humors ir labs ja tas nav uzspiests, un šajā filmā viss notiek dabiski, un komēdija tiek lietota pareizajos mirkļos. Taika Waititi spēj ļoti labi sabalansēt visu starp drāmu un komēdiju. Būdama gan nopietna un tajā pašā laikā smieklīga. Manās acīs, režisors ar šo darbu parādīja cik talantīgs viņš ir un man ir liela pārliecība, ka nākošā viņa filma būs izcila, kas būs Thor: Ragnarok.

Visi aktieri, kas iesaistījās šajā filmā bija lieliski. Sems Nīls (‘Jurassic Park’, ‘Merlin’), kašķīgais, īgnais onkulis un Džulians Denisons (‘Shopping’, ‘Paper Planes’), rupjais, huligāniskais puika, nospēlēja savas lomas ideāli. Viscaur filmai mēs pietiekami labi iepazīstam šos tēlus un jūtam viņiem līdzi viņu lielajā ceļojumā. Starp abiem aktieriem bija  lieliska saderība, bauda bija skatīties, īpaši kad kaut kas komisks notika. Protams Taika Waititi arī nevarēja atteikties no mazas lomas filmā un nospēlēja filmā mācītāju. Būdams tikai dažas minūtes uz ekrāna, viņš vienalga spēja mani sasmīdināt.

Hunt 3.jpg

Stāsts, lielākoties būdams parasts piedzīvojumu stāsts, nekādā veidā nekļūs garlaicīgs. Jūs būsiet ieinteresēti šajā stāstā, kas dažreiz pat liks domāt. Filma ir pilna ar emocijām. Lielākoties nopietna, bet tajā pašā laikā neatkāpsies no jautrības. Ar aktiera palīdzību stāsts ir patiesi sirsnīgs un aizraujošs.

Mežakuilis un Ūdenskrese ir viena no filmām kam ir dvēsele, patiesi smieklīga un ko šogad visiem ir jāredz. Būdama lieliski nofilmēta, ar aizraujošu stāstu un izsmalcinātu, nevis stulbu humoru, filma sagādās visiem lielisku piedzīvojumu. Katra filma, kuru Taika Waititi izveido, cilvēkiem patīk un patiks vēl ilgu laiku.

Vērtējums: A

Filmas garums: 101 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Defender Films, Piki Films, Curious; Izplatītājs: Vertigo Films, The Orchard; Žanrs: Piedzīvojuma, Komēdija, Drāma;

Režisors: Taika Waititi; Producenti: Carthew Neal, Matt Noonan, Leanne Saunders, Taika Waititi; Scenārijs: Taika Waititi; Balstīts uz: Barry Crump grāmatas Wild Pork and Watercress; Kinematogrāfija: Lachlan Milne; Mūzika: Lukasz Buda, Samuel Scott, Conrad Wedde; Montētājs: Luke Haigh, Tom Eagles, Yana Gorskaya;

Lomās: Sam Neil, Julian Dennison, Rhys Darby, Rima Te Wiata un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s