“Doktors Streindžs” (“Doctor Strange”) Recenzija

Ak Marvel Studios! Jūs katru reizi spēsiet mani pārsteigt. Ar katru filmu, ko jūs izlaižat, jūs spējat sniegt kaut ko jaunu. Skots Deriksons (“The Day The Earth Stood Still”, “Sinister”) spēja izveidot tādu pasauli, kas ar saviem vizuālajiem efektiem visu filmas laiku liks mutei palikt vaļā un, kas Doktor Streindžs komiksu fanus padarīs laimīgus.

Marvela “Doktors Streindžs” ir stāsts par talantīgu neiroķirurgu Doktoru Stīvenu Streindžu (Benedikts Kamberbačs), kam pēc traģiskas auto avārijas ir jānoliek savs ego malā un jāiemācas noslēpumi par mistisko pasauli un alternatīvajām dimensijām. Atrodoties Ņujorkas Grīvičas Ciematā, Doktoram Streindžam ir jārīkojas kā starpniekam starp reālo pasauli un, kas slēpjas aiz tās. Izmantojot plašu klāstu metafiziskās spējas un senus artefaktus, Streindžam ir jāaizsargā Marvel Cinematic Universe.

null

Par filmu var teikt tikai labu. Filmu Doktors Streindžs var jau droši pieskaitīt pie top labākajām MCU filmām. To, ko Skots Deriksons spēja izdarīt šajā filmā, patiesi pārsteidza mani, un, katru reizi redzot vizuālos efektus filmā, mans smaids bija līdz ausīm izstiepts. Iedvesmojoties no Stīva Ditko (Doktora Streindža radītājs) mākslas, filma spēja sniegt tās trakās, fantāziju pilnās dimensijas, ko var redzēt komiksos. Lielākoties viss, ko jūs esat sastapuši komiksos, būs filmā – visi artefakti, notikumi, tēli un daudz kas cits. Šī filma ir liela konfekte priekš komiksu faniem.

Ko gan labu varētu pateikt par aktieru priekšnesumiem? Tikai to, ka viss tika izpildīts augstākajā līmenī. Marvel Studios izdarīja pareizu izvēli sniedzot Doktora Streindža lomu Amerikas Kinoakadēmijas balvas nominētajam aktierim Benediktam Kamberbačam. Jau no paša sākuma viņš spēja sniegt visas raksturīgās īpašības, kas ir saistītas ar Doktoru Streindžu: iedomība, egocentriskums, augstprātība. Tilda Svintone kā Senais (The Ancient One), Čivetels Edžiefors kā Karls Mordo (Baron Karl Mordo) un Benedikts Wongs kā Vongs (Wong), bija tikpat ideāli kā šie tēli. Viņi spēja atspoguļot visas raksturīgās iezīmes, kas ir tēliem, padarot tās lomas par savām. Šajā filmā nav noteikta aktiera vai aktrises, kas viss vairāk izcēlās, vai vislabāk spēja sniegt priekšnesumu, visi aktieri manās acīs bija ideāli.

Filma spēs mūs pārsteigt visādos veidos. Ar saviem vizuālajiem efektiem, kas liks domāt: Kā kaut ko tādu ir iespējams izdomāt (varbūt zem narkotiskajām vielām, bet who knows, vai ne?)?  Doktors Streindžs priekš manis ir viena no viss smieklīgākajām filmām, ko Marvel Studios ir uztaisījusi. Tik svaigs humors ir šajā filmā, ka katrs joks, kas tiek izpildīts, ir smieklīgs. Nebija neviens brīdis, kad es par kādu joku nesmietos. Sadarbība ar Kamberbaču un Vongu bija tik ideāla, ka es patiešām varu saredzēt nākotnē viņu sadarbību, kā Meistars un “sulainis/meistar palīgs”.

Benedikts Kumberbačs ir Doktors Stīvens Streindžs un būs vienmēr. Neviens cits šo lomu nespētu notēlot labāk. Skots Deriksons ir izveidojis vienu no skaistākajām filmām ar izciliem efektiem un izstāsta lielisku Origin stāstu par Doktoru Streindžu. Var redzēt, ka atspoguļojot filmā šo tēlu, viņš paliek patiess komiksiem.

3de24ffc7eaa250ae43d6f6e1fe27334.jpg

Pat ja jūs neko nezināt par iepriekšējām filmām no Marvel Cinematic Universe, jums vienalga būs interesanti skatīties Doktoru Streindžu. Nebūs jāsavelk nekādas līnijas ar iepriekšējām 13 filmām, lai saprastu stāstu. Es iesaku visiem redzēt šo filmu. Klasisks Marvel Studios filma.

Vērtējums: A+

Filmas garums: 115 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Marvel Studios; Izplatītājs: Latvian Theatrical Distribution, Walt Disney Studios Motion Pictures; Žanrs: Piedzīvojumu Filma, Asa Sižeta Filma, Fantāzija, Zinātniskā Fantastika;

Režisors: Scott Derrickson; Producenti: Kevin Feige; Scenārijs: Scott Derrickson, C. Robert Cargill; Balstīts uz: Steve Ditko komiksu tēla Doctor Strange; Kinematogrāfija: Ben Davis; Mūzika: Michael Giacchino; Montētājs: Wyatt Smith, Sabrina Plisco;

Lomās: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Benedict Wong, Mads Mikkelsen, Tilda Swinton  un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s