“Meitene Vilcienā” (“The Girl On The Train”) Recenzija

Gandrīz zaudējot cerību grāmatu ekranizācijām, Meitene Vilcienā, kas ir adaptēta no slavenās “šokējošās” grāmatas no Paulas Hokinsas, atgriež manī mazu cerību. Neko drastiski nemainot no grāmatas avota, filma paliek patiesa grāmatai. Teita Teilora režisētajā darbā mēs saņemam filmu ar interesantiem tēliem un labiem aktieru priekšnesumiem, bet tajā pašā laikā saņemam filmu, kas ir nepārāk labi izveidota un kas cenšas nokopēt citu filmu identiskā žanrā.

Stāsts sākas ar Reičelu Vatsoni (Emīlija Blanta), alkoholiķi, kas ir nesen izšķīrusies no sava vīra Toma (Džastins Teroks), kurš krāpa viņu ar citu sievieti. Katru dienu, braucot ar vilcienu uz darbu, viņa brauc garām savām vecajām mājām, kur viņa dzīvoja kopā ar Tomu, bet tagad tur dzīvo Toms ar savu jauno sievu (Rebeka Fergusone) un viņas bērnu. Kādu dienu, braucot ar vilcienu, viņa sāk novērot nezināmu pāri, Meganu (Heilija Beneta) un Skotu Hipvelu (Lūks Evans), kas dzīvo dažas mājas tālāk. Vienu dienu, kad vilciens brauc garām viņu mājai, Reičela ierauga kaut ko nomācošu, kas sanikno viņu, un tieši tajā dienā pazūd Megana. Reičela, neko neatceroties no iepriekšējās nakts, paģiraina un ar zilumiem pa visu ķermeni, pamostas nākamajā rītā savās mājas. Jūtot, ka kaut kas slikts noticis tajā naktī, Reičela sāk pati izmeklēt Meganas pazušanu.

8n95_tp_00009r_0

Sākām ar pašu labāko, ko filma spēj piedāvāt, un tas ir Emīlijas Blantas tēlojums. Filmā Meitene Vilcienā, Blanta parāda cik talantīga aktrise viņa ir un spēj būt. Viņa darīja lielisku darbu notēlojot tēlu, kas ir nelīdzsvarots, naidpilns un dažreiz ir žēl viņas. Tēlojums, kuru ir aizraujoši skatīties un bez kura, filma būtu nekāda.

Ar lieliskiem tēlojumiem no visiem aktieriem, īpaši no Emilijas Blantas, filma ļoti slikti cieta citās vietās. Dažreiz sniedza smieklīgus momentus tādos mirkļos, kur vispār nekam nevajadzēja būt smieklīgam, piemēram: kad Reičela uz īsu brīdi nolaupa sava bijušā vīra bērnu, izlemj, ka tā ir slikta doma, atdod bērnu atpakaļ un aizskrien prom. Šī ainai lika man un vairākiem cilvēkiem zālē sasmieties. Nopietna aina, bet slikti izpildīta. Bet dažreiz Teits Teilors spēja demonstrēt cik labi viņš spēj padarīt ainu psiholoģiski efektīgāku, piemērs: kad Megana sēž viena pati uz dīvāna un runā par savām attiecībām, viņa aizņem tikai labo sānu uz ekrāna, kreisais ekrāna sāns palika tukšs. Tas viss parāda, ka tēls jūtas vientuļš un ievainojams, būdams attiecībās ar Skotu. Priekš manis šis bija labs veids kā režisors mums labāk lika iepazīt Meganu. Kā arī Heilijas Benetas tēlojums lika tai ainai izskatīties daudz reiz ticamākai.

the-girl-on-the-train-movie-26

Man lielas grūtības ar Meitene Vilcienā sagādāja tas, ka tā centās nokopēt Gone Girl, kur režisors ir Davids Finčers. To, ko spēja izdarīt Davids Finčers bija mākslas darbs, bet to, ko Teits Teilors dara, nav tas pats. Aizņemoties toni un stilu no Gone Girl, Meitene Vilcienā nespēja tik labā veidā sevi pasniegt. Mēs varam redzēt kādas filmas Teits Teilors ir taisījis iepriekš: Pretty Ugly People, The Help un Get On Up, un tas arī viss. Viņš ir talantīgs režisors, bet vai viņa iepriekšējie darbi parāda to, ka viņš bija pareizais cilvēks priekš filmas, kam ir pilnīgi savādāks žanrs un tonis? Labāk būtu, ja viņš paliktu pie saviem drāmas žanriem un neietu klāt trilleriem/mistērijām.

Kā jūs jau varējāt noprast, šis ir režisora pirmais darbs pie trillera, un jūs redzēsiet cik maz filma dara, lai no paša sākuma dotu mums lielu spriedzi. Visas filmas garumā spriedze kustās lēnām un lēnām, un visaizraujošākais notiek tikai trešajā cēlienā, bet tad, kad trešais cēliens beidzot atnāk, tas mani patiesi padarīja laimīgu, jo ļoti precīzi atspoguļoja grāmatā rakstīto. Neko nemainot no grāmatas avota, ainu izpildījums bija izcils. Tas pierāda, ka nevajag mainīt stāstam beigas, lai viss izskatītos labāks. Es atsaucos uz Timu Burtonu, kas sabojāja nobeigumu filmai Miss Peregrīnas Nams Brīnumbērniem.

the_girl_on_the_train_official_trailer_

Neskatoties uz nepilnībām, ko Teits Teilors izdarīja režisējot Meiteni Vilcienā, filma ir joprojām laba adaptācija, kuru ir vērts noskatīties kinoteātros. Ja jums nav nekas pret to, ka filma izskatīsies kā Gone Girl kopija, tad jums patiks. Ja neesat lasījuši grāmatu, filma būs daudzreiz baudāmāka, un stāsts pat varētu jūs pārsteigt. Bet, ja esat izlasījuši grāmatu, filmu droši var izlaist, jo tā nesniedz stāstā neko jaunu un sagādās maz pārsteigumu, bet gan, jūs varētu izbaudīt lielisko tēlojumu no Emīlijas Blantas.

Vērtējums: C+

Filmas garums: 112 minūtes; Producēšanas uzņēmums: DreamWorks Pictures, Reliance Entertainment, Marc Platt Productions; Izplatītājs: Universal Pictures, ACME Film Latvija; Žanrs: Mistērija, Trilleris; Budžets: $45 miljoni;

Režisors: Tate Taylor; Prodicents: Marc Platt; Scenārijs: Erin Cressida Wilson; Balstīts uz: Paula Hawkins grāmatas motīviem The Girl on the Train; Kinematogrāfija: Charlotte Bruus Christensen; Mūzika: Danny Elfman; Montētājs: Michael McCusker;

Lomās: Emily Blunt, Haley Bennett, Rebecca Ferguson, Justin Theroux, Luke Evans un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s