“Tas Ir Tikai Pasaules Gals” (“Juste La Fin Du Monde”) Recenzija

Tas Ir Tikai Pasaules Gals ir emocionāls un personīgs stāsts, kuru Ksavjē Dolans (‘Mommy’, ‘Tom at the Farm’) ir spējis sniegt vizuāli skaisti un ar aktieru emocijām ainas padara daudz reiz aizraujošākas. Filma ir balstīta uz Žana Lika Lagarsa lugas motīviem.

Luī (Gaspārs Uljels), kas pēc profesijas ir rakstnieks, pēc 12 gadu prombūtnes atgriežas savās ģimenes mājās, lai paziņotu, ka viņš mirst. Tikšanās saasinās, jo ar gadiem uzkrātās jūtas pārvēršas strīdos starp ģimenes locekļiem, kuri nespēj uzklausīt un mīlēt.

juste-la-fin-du-monde-bouleversant-ou-insupportable,M373095.jpg

Būdama mana pirmā Ksavjē Dolana filma, es nezināju, ko gan spētu sagaidīt no režisora. Pēc filmas es biju gatavs noskatīties visas viņa filmas. Vizuāli skaisti izveidojot parastu stāstu, kur viss norisinās starp ģimenes locekļiem un viņu strīdiem. Kas gan tur varētu but interesants? Ar nepareizo režisoru šis stāsts varbūt pat būtu ļoti garlaicīgs, bet Ksavjē spēja pasniegt visu tik lieliski, ka visas ainas, ko viņš izveidoja, izskatījās skaistas un intensīvas. Izmantojot pārspīlēti daudz tuvplānu kadrus, kas nebija slikti, mūs ļoti intīmi iesaista šajā stāstā, izrādot katru emociju, kur Luī cenšas pavēstīt, ka drīz mirs, bet nevar izlemt vai to vispār teikt, jo redz cik ļoti ģimene jau ir nestabila.

635132_640x420

Stāsts spēs aizraut jebkuru. Stāsts aizrauj tajā, ka ļoti interesanti ir gaidīt to brīdi, kad Luī beidzot pateiks savai ģimenei, ka mirst. Kā arī, redzot tēlu emocijas, kas ir sakrājušās pa 12 gadiem un kuras nāk laukā, parādīja cik grūti ir būt empātiskam, ja nespēj ieklausīties viens otrā. Ksavjē spēja mūs iepazīstināt ar visiem tēliem un dot viņiem īpašas personības. Vienīgais mīnus, kas filmai ir, tas ir stāsta beigas. SPOILERI – Nobeigums, kur galvenais tēls Luī nav spējis izpildīt to, ko vēlējās pašā sākumā un mēs esam atstāti tadā kā neziņā par to, kas notiks pēc tam. Vēl emocionālāks nobeigums būtu bijis, ja mēs redzētu to brīdi, kad viņš izstāstītu, kas ar viņu notiek. Es būtu parliecināts, ka šis mirklis tad liktu vēl vairākiem cilvēkiem just līdzi notiekošajam. SPOILERA BEIGAS.

9bf31ec1d10e090fd2e13245215ec21b

Tas Ir Tikai Pasaules Gals ir laba filma, dēļ aktieru talanta. Izmantojot lielākoties tuvplānu kadrus, mēs spējām redzēt katra aktiera emocijas un katra emocija ir piemērota tam noskaņojumam, kas tajā brīdi ir. Vai nu tas ir Gaspāra Uljels nepārliecības un uztraukuma izrādīšana, vai Vinsenta Kasela dusmas un apjukums, filmā visi aktieri spēja sniegt lieliskus priekšnesumus.

Ksavjē Dolāns ar Tas Ir Tikai Pasaules Gals ir radījis izmalcinātu, emocionālu un skaistu art-house filmu, kurai ir jāatvelta savs laiks un obligāti jānoskatās.

Vērtējums: A-

Filmas garums: 97 minūtes; Producēšanas uzņēmumi: Sons of Manual, MK2 Productions; Izplatītāji: Entertainment One, Les Films Séville, Diaphana Films, Forum Cinemas LV; Žanrs: Drāma; Budžets: $6.9 miljoni;

Režisors: Xavier Dolan; Prodicenti: Sylvain Corbeil, Xavier Dolan, Nancy Grant, Nathanael Kermit; Balstīts uz: Jean-Luc Lagarce lugas Juste la fin du monde; Kinematogrāfija: André Turpin; Mūzika: Gabriel Yared; Montētājs: Xavier Dolan;

Lomās: Nathalie Baye, Vincent Cassel, Marion Cotillard, Léa Seydoux, Gaspard Ulliel.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s