“Goodnight Mommy” (“Ich Seh Ich Seh”) Recenzija

Ja gribat kādu vakaru izjust dziļas bailes, lai tirpas ietu pāri ķermenim, Austrijas režisori Veronika Franza un Severin Fiala ar savu filmu Goodnight Mommy spēs to sniegt.

Stāsts sākas vientuļā mājā, kas atrodas ārpus pilsētas, starp mežiem un kukurūza laukiem, kur dzīvo deviņgadīgi dvīņu brāļi, Lūkas (Lukas Schwarz) un Elias (Elias Schwarz), kas gaida, kad atgriezīsies viņu mamma (Susanne Wuest). Kad viņa atgriežas mājās, būdama visa aptīta ar pārsējiem, pēc plastiskās ķirurģijas, nekas vairs nav tā kā iepriekš. Bērni sāk apšaubīt, ka šī sieviete ir viņu māte.

ich-seh-ich-seh-goodnight-mommy-01

Veronika Franza un Severin Fiala lieliski ir izveidojuši klasisku šausmu filmu, kura mūs iepazīstina ar Capgras māniju, kas ir reta slimība, kur cilvēkam var šķist, ka viņa tuvinieki ir aizstāti ar svešu cilvēku/klonu, un parāda cik nopietni var viss beigties. Dvīņu brāļi, Lūkas un Elias, šo slimību notēlo pārliecinoši. Jau no pašas sākuma mēs nezinām kā izskatās māte un mēs paši nevaram pateikt vai viņa ir īstā vai nē. Režisori lieliski spēja izveidot tādu kā mistēriju ap māti un neko daudz par viņu neizstāstot. Mēs tikai zinām to, ka viņas attieksme pret dēliem ir mainījusies un tas liks mums domāt, ka viņa ir dubultnieks.

Filma ir psiholoģiska šausmu filma un neizrādīs neko baigi asiņainu (izņemot vienā vietā), vai kādus “jump scares”. Tikai ar pašu tēliem un lielisku filmēšanu, kur atmosfēra ir izveidota saspringta un klusa, mūs nobiedēs pietiekami, ka paliks dažreiz neomulīgi skatīties, bet pārspīlēti nobiedēt filma nespēs. Viena no lietām, kas priekš manis filmā ir baisa, ir mātes apsaitētā seja, kas lika viņai izskatīties patiesi biedējošai un draudošai.

landscape-1442087722-goodnightmommy1000-1-1600x900-c-default

Stāsts visscaur filmai kustās lēnām un neko spraigu nepiedāvā, un dēļ tā daudziem varētu šķist, ka filma ir garlaicīga. Bet Goodnight Mommy ir liels pluss un tā spēj ar savām lieliski izveidotajām un baisajām ainām, kas ir vizuāli skaistas, likt izbaudīt un noskatīties filmu līdz galam. Redzot filmu pirmo reizi, tā mani ļoti pārsteidza ar savu nobeigumu un es pilnībā necerēju uz tādu iznākumu. Bet protams, hardcore šausmu filmu fani (laikam es tāds neesmu, bet domāju, ka biju), jau spēs atrisināt iznākumu jau filmas pirmajā cēlienā un beigas nepārsteigs. Drusku filma atgādināja The Uninvited, bet tas netraucēs izbaudīt filmu.

Kad jāpaļaujas tikai uz trīs aktieriem visscaur filmai, talantam jābūt pietiekami labam, vai ne? Un Goodnight Mommy ir iekļāvusi sevī labus aktierus. Lūkas un Elias, nesniedzot lielus dialogus visscaur filmai, viens ar otru lielākoties sazinās neverbāli un tas viņiem izdevās. Susamme Wuest spēja sniegt priekšnesumu, kas ir baiss un efektīgs.

960

Ja tev patīk mākslinieciskas šausmu filmas, tad šī filma būs priekš tevis. Ar lieliskiem priekšnesumiem, lielisku režiju, Goodnight Mommy ir tāda filma, kuru būs interesanti pat skatīties arī pēc kādas 3 vai 5 reizes – vismaz man tā bija.

Vērtējums: B+

Filmas garums: 100 minūtes; Producēšanas uzņēmumi: Ulrich Seidl Film Produktion GmbH; Izplatītāji: RADIUS-TWC, Dimension Films; Žanrs: Mistērija, Šausmu Filma;

Režisori: Veronika Franz, Severin Fiala; Prodicents: Ulrich Seidl; Scenārijs Veronika Franz, Severin Fiala; Kinematogrāfija: Martin Gschlacht; Mūzika: Olga Neuwirth; Montētājs: Michael Palm;

Lomās: Susanne Wuest, Elias Schwarz, Lukas Schwarz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s