“Life Itself” Recenzija

Viens no ietekmīgākajiem kinokritiķiem pasaulē, Rodžers Eberts, ir pazīstams daudziem. Režisora Stīva Džeimsa (‘Hoop Dreams’,’Stevie’) Life Itself dziļāk mūs iepazīstina ar šo cilvēku, parādot viņa personību, viņa darbus, viņa personisko dzīvi un pēdējās dienas uz šīs pasaules.

Zinot maz par Rodžeru Ebertu dzīvi, es izlēmu noskatīties šo dokumentālo filmu. Es nezināju, ko sagaidīšu no pašas filmas. Galvenais, es vēlējos dziļāk iepazīt Rodžeru Ebertu un to Life Itself spēja izdarīt.

roger.jpg

Visa filma lielākoties stāsta par pašu Rodžeru, kas ir pazīstams kā kinokritiķis, filmu vēsturnieks, žurnālists, scenārists un autors, bet filmā tiek stāsta arī par tuvajiem cilvēkiem, kas viņam ir bijuši blakus, kā piemēram Džīnu Sisklu. Life Itself, kas ir balstīta uz Rodžera Eberta grāmatu, atspoguļo viņa dzīves lieliskākos brīžus un arī sāpīgākos. Izstāstot visu par viņa bērnību, kādi bija viņa vecāki un, kā tika Rodžers uzaudzināts, viņa kļūšanu par 1975. gadā Pulicera balvas laureātu kritiķa nominācijā, viņa 25 gadi kopā ar Džīnu Sisklu šovā Siskel & Ebert (kas parāda, cik liela konkurence starp viņiem bija), un viņa pēdējām dienām slimojot ar vairogdziedzera vēzi.

Tradicionālā dokumentālo filmu stilā izrāda bērnības bildes un jaunības gadus. Parāda standarta intervijas ar pašu Ebertu, un daudzām slavenībām, kā piemēram Mārtinu Skorsēzi. Mēs lieliski iepazīstam kāds cilvēks viņš ir bijis. Personīgs stāsts, kas ir ļoti atklāts, paties un bagātīgi detalizēts. Es biju pārsteigts, ka viņa stāsts bija tik emocionāls, kuru es līdz sirds dziļumiem izjutu.

_KEVIN_HORAN-2027-14A.jpg

Ja tev interesē filmas, ja pats esi kino kritiķis vai blogeris, šī filma ir tieši piemērota tev un ir obligāti jāredz. Life Itself ir lieliska piemiņa, kas dziļi un aizraujoši izstāstīs par kino kritiķa darbu/pasauli un iepazīstinās ar vienu no slavenākajām personībām šajā jomā, kas ir ietekmējis kino pasauli, Rodžeru Ebertu. Izmantojot slaveno frāzi no Siskel & Ebert TV šova, es dodu filmai “Two Thumbs Up”.

Vērtējums: B+

Filmas garums: 121 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Kartemquin Films, Film Rites, CNN Films; Izplatītājs: Magnolia Pictures; Žanrs: Biogrāfija, Dokumentālā filma;

Režisors: Steve James; Prodicenti: Zak Piper, Steve James, Garrett Basch; Balstīts uz: Roger Ebert grāmatas Life Itself: A Memoir; Kinematogrāfija: Dana Kuper; Mūzika: Joshua Abrams; Montētājs: Steve James, David E. Simpson;

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s