“Atsitiens” (“Whiplash”) Recenzija

Trīs Amerikas Kinoakadēmijas balvas laureātā filma no Damiena Čazela (‘Guy and Madeline on a Park Bench’, ‘La La Land’), Whiplash, joprojām spēs aizraut jebkuru skatītāju. Ar savu stāstu filma motivēs un ar to, kā filma ir nofilmēta, tā ir konfekte katram kino baudītājam.

Jauns un talantīgs bundzinieks, Endrū Neimans (Mails Tellers), apmeklē prestižu mūzikas akadēmiju, kur viņš nokļūst paspārnē zem respektētākā pasniedzēja, Terenca Flečera (Dž. K. Simmons), kurš neatsakās apvainot un aizskart savus studentus. Kopā viņi izveido neparastas attiecības – students kurš grib sasniegt virsotni un pasniedzējs, kas viņu mudina.

brody-whiplash-1200

Šo filmu es varētu skatīties un skatīties. Stāsts, kas mani aizrāva un, kuru Damiens Čazels pasniedz ļoti labi, ka nekas neliekas ne sasteigts, ne pārāk lēns. Jebkurš sevi varētu asociēt ar šo stāstu un galveno tēlu Endrū Neimani. Kurš gan nav vēlējies sasniegt savu sapņus un, kurš gan nedarītu visu, lai savu sapni sasniegtu? Whiplash lieliski parāda cik daudz ir jādara un cik fiziski grūti tas ir, lai sasniegtu virsotni. Viss ir pasniegts spraigās ainās, kas liks sirdij dauzīties ātrāk nekā parasti. Noskatoties filmu, jūs jutīsieties tik motivēts, ka vēlēsieties gāzt kalnus.

Priekš manis, Whiplash, ir tā filma, kur var redzēt vislabākos priekšnesumus no Dž. K. Simmons (‘Spider-Man’, ’The Accountant’) un Mailsa Tellera (‘Fantastic Four’, ’War Dogs’). Dž. K. Simmons priekš manis izcēlās visvairāk, jo viņa tēls bija viens no interesantākajiem, ko esmu redzējis filmās. Spēdams notēlot tēlu, kuram ir sasodīti liela kaisle pret mūziku, kurš manipulē, fiziski ietekmē, būdams agresīvs un ļoti radošs ar saviem apsaukāšanās izsaucieniem pret saviem studentiem. Mails Tellers, būdams pats labs bundzinieks īstajā dzīvē, lieliski notēloja tēlu, kas grib būt labākais savā nozarē. Visas viņa bēdas un pūles bija ļoti interesanti skatīties. Filma lieliski mūs iepazīstina ar šiem tēliem un mēs ļoti labi saprotam viņu lēmumus un rīcības.

image_02tshirtdrumshot

Damiens Čazels, savā otrajā piegājienā kā režisors un būdams tikai 29 gadus vecs, kad izveidoja Whiplash, parāda cik talantīgs režisors un rakstnieks viņš spēj būt. Stāsts, kas neatstās liekus jautājumus, izstāstīs visu līdz galam. Izveidojot ainas, kas ir intensīvas un skaisti pasniegtas, pārņems mūs un mēs gribēsim redzēt vēl un vēl. Filma lieliski izmantoja tuvos kadrus, lai parādītu aktieru emocijas un tas padarīja ainas daudz reiz izteiksmīgākas un efektīgākas. Damiens zina, kādas filmas viņš vēlas izveidot un kas ir nepieciešams, lai filma būtu aizraujoša.

Whiplash ir patiess mākslas darbs. Stāsts spēs aizraut un beigas liks asarām tecēt. Par aktieru priekšnesumiem varēsiet aplaudēt un šī būs lieliska filmu skatīšanās pieredze, ko jūs nevarēsiet aizmirst vēl ilgāku laiku.

Vērtējums: A+

Filmas garums: 106 minūtes; Producēšanas uzņēmumi: Bold Films, Blumhouse Productions, Right of Way Films; Izplatītājs: Sony Pictures Classics; Žanrs: Drāma, Mūzikls; Budžets: $3.3 miljoni;

Režisors: Damien Chazelle; Prodicenti: Jason Blum, Helen Estabrook, Michel Litvak, David Lancaster; Scenārijs: Damien Chazelle; Kinematogrāfija: Sharone Meir; Mūzika: Justin Hurwitz; Montētājs: Tom Cross;

Lomās: Miles Teller, J. K. Simmons, Paul Reiser, Melissa Benoist, Austin Stowell un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s