“Kas Notiek Krēslā” (“What We Do In The Shadows”) Recenzija

Filmās mēs varam sastapt visdažādākos vampīru tēlus un katrs no tiem atšķirsies viens no otra. Lielākoties vampīrus centīsies padarīt baisus un nežēlīgus, bet Taika Waititi (‘Hunt for the Wilderpeople’, ’Boy’) un Džemeins Klements (‘Short Poppies’) parāda pretējo savā lieliskajā komēdijas, šausmu filmā What We Do In The Shadows. Šie režisori ir izveidojuši filmu, kurā mēs spējam redzēt kāda tad ir ikdienišķa dzīve priekš vecmodīgajiem vampīriem mūsdienās.

What We Do In The Shadows seko līdzi četriem vampīriem: jaukajam, varētu pat teikt meitenīgajam Viago (Taika Waititi);  “jaunajam” dumpiniekam, kuram patīk būt “stilīgam” Dīkonam (Džonatas Brugs); izbijušam tirānam, kam piemīt “spējas” Vladislavam (Džemeins Klements); Grāfam Orlokam (Nosferatu) līdzīgajam vampīram, kas ir 8,000 gadus vecs Petīram (Bens Franšmans). Viņi visi dzīvo kopā zem viena jumta un cenšas tikt pāri dzīves šķēršļiem būdami asinskāri, nemirstīgi vampīri. Būdami simtiem gadus veci, šiem vampīriem viegli padodas izvairīties no saules, trāpīt pareizajā artērijā un nesaprast mūsdienu ģērbšanās tendences, bet nepadodas maksāt īri, turēties līdzi sīkajiem mājas darbiem, iekļūt nakts klubos un pārvarēt domstarpības.

shadows-still_46658

What We Do In The Shadows nevar izcelties ar izcilu kinematogrāfiju, bet šī filma nav domāta, lai tāda būtu. Viss ir izveidots, lai izskatītos kā dokumentāla filma un abiem režisoriem tas ir izdevies. Piedāvājot intervijas un sekojot visur līdzi ar kamerām, mums patiesi šķiet, ka mēs skatāmies dokumentālo filmu. Režisori, pievēršot lielu uzmanību stāsta detaļām, lieliski izveidoja pasauli, kur viss notiek. Mēs ļoti labi tiekam iepazīstināti ar galvenajiem tēliem, Viago, Dīkonu, Vladislavu un drusku Petīru, izstāstot no kurienes viņi ir, kā viņi kļuva par vampīriem.

Stāsts ienes mūs pasaulē, kur ir vampīri, raganas, zombiji un pat vilkači. Pievēršot lielāko uzmanību pašiem vampīriem, lieliski izstāsta ar kādām problēmām var saskarties tie mūsdienās. Cik gan grūti viņiem ir tikt galā ar pienākumiem un cik dažreiz sarežģīti ir trāpīt pareizajā artērijā (īpaši Viago), lai nebūtu nekārtība savās mājās. Izmantojot visas slavenās vampīru klišejas, kā bailes no krucifiksiem un saules, gulēšana sarkofāgos, nespēja iekļūt citu mājās/telpās bez ielūguma, tiek pasniegts ar izcilu humoru, kas liks smieties un smieties. Pat tad, ja filmai nav daudz stāstāma, skatoties smieklīgo haosu, kas notiek ar galvenajiem tēliem, ir pietiekams, lai noskatītos šo filmu līdz galam.

what-we-do-in-the-shadows-a-vampire-comedy

What We Do In The Shadows ir viena no filmām, kuru ir jāredz. Ja esat izbaudījuši citas Jaunzēlandieša, Taika Waititi filmas, kā Hunt For The Wilderpeople, jums patiks šī filma arī.

Vērtējums: A-

Filmas garums: 85 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Resnick Interactive Development, Unison Films, Defender Films, Funny or Die, New Zealand Film Commision; Izplatītājs: Madman Entertainment; Žanrs: Komēdija, Šausmu filma, Fantāzija, Dokumentālā filma; Budžets: $1.6 miljoni;

Režisors: Taika Waititi, Jemaine Clement; Prodicenti: Taika Waititi, Chelsea Winstanley, Emanuel Michael; Scenārijs: Taika Waititi, Jemaine Clement; Kinematogrāfija: Richard Bluck, D.J. Stipsen; Mūzika: Plan 9; Montētājs: Tom Eagles, Yana Gorskaya, Jonathan Woodford-Robinson;

Lomās: Taika Waititi, Jemaine Clement, Jonathan Brugh, Ben Fransham, Jackie Van Beek un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s