“Sabiedrotie” (“Allied”) Recenzija

Roberts Zemeka (‘Forrest Gump’, ‘Back To The Future’), kurš ir pazīstams kā režisors, kas nebaidīsies eksperimentēt ar inovatīviem specefektu pielietojumiem savās filmās, šoreiz uz saviem pleciem ir uzņēmies izveidot savu pirmo Otrā Pasaules kara drāmu Sabiedrotie. Roberts Zemeka visam nofilmētajam lieliski dod sajūtu, ka patiešām skatāmies veco laiku kara filmu. Pats stāsts nespēj mūs emocionāli iesaistīt, un pārāk ilgi liek gaidīt līdz kulminācijas brīdim.

Stāsts sākas 1942. gadā, Otrajā Pasaules karā. Kanādietis Maks Vatans (Breds Pits), kas ir pretizlūkošanas aģents, tiek nosūtīts uz Kasablanku, kur viņš satiek franču pretošanās cīnītāju Marianu Beausejour (Mariona Kotijāra) un kopā viņiem ir jāveic misija, nogalināt nacistu vēstnieku. Pa to laiku Maks iemīlas Marianā un, kad abi atgriežas Londonā, Maks saņem ziņu, ka viņa sieva, iespējams, ir nacistu spiegs.

allied1.jpg

Dzirdot, ka Roberts Zemeka un Breds Pits sadarbojas kopā pie Otrā Pasaules kara trillera drāmas, es jau biju ieintriģēts redzēt gala rezultātu. Treileris lieliski spēja mani vēl vairāk piesaistīt filmai, jo visu pasniedza kā trilleri un drāmu kopā, kur stāsts liks noraizēties par tēliem. Protams, ka filma to spēja darīt, bet ne tik ļoti, kā as tika solīts treilerī.

Breds Pits (‘Fight Club’, ‘Moneyball’) jau savā trešajā Otrā Pasaules kara filmā pēc kārtas (pa visam kopā četras), parāda, ka viņam laikam patīk piedalīties šādās filmās. Viņa priekšnesums šajā filmā un saderība uz ekrāna ar Marionu Kotijāru (‘La môme’, ‘Inception’) ir laba. Pits spēja atveidot tēlu lieliski, kas ir pretizlūkošanas aģents, kam jātiek skaidrībā ar to vai sieva ir nacistu spiegs, vai nav, izrādot dusmas, apjukumu un pat arī lielākas emocijas. Mariona Kotijāra lieliski spēja notēlot sievu un varbūt arī spiedzi (uzzināsiet filmā), kas ir ārkārtīgi iemīlējusies savā vīrā un, kas darīs visu, lai pasargātu savu ģimeni. Abi aktieri lieliski spēja strādāt ar to vīziju, kas bija režisoram un ar to, kāds bija scenārijs.

Brad-Pitt-and-Marion-Cotillard-married-in-Allied.jpg

Priekš manis šī nav tā izcilākā filma no Roberta Zemeka. Filmai Sabiedrotie bija daži lieliski mirkļi, bet nekas īpašs. Zemeka spēja šo filmu izveidot tā, lai izskatītos kā old-school Holivudas kara filma, kura ir izsmalcināti nofilmēta un, kas parāda citādu skatu uz Otro Pasaules karu.

Lielākā problēma filmā ir tas, ka viss stāsts attīstās ļoti lēni un var teikt, ka pat garlaicīgi. Tā sakot, ka scenārijs nebija tas labākais. Mēs jau no treileriem zinām, ka filmā būs mirklis, kad Marianu apsūdz spiegošanā (mana mīļākā vieta filmā, jo tā bija viena no vietām, kas ir emocionāla), bet filma liek mums ilgi gaidīt to mirkli. Mums jāpacieš gari, neinteresanti un garlaicīgi dialogi līdz kaut kas stāstā sāk notikt un attīstīties. Vienīgais, kas visu stāstu kustināja uz priekšu un padarīja drusku interesantāku bija intriga, kad patiesi varēsim uzzināt vai Mariana ir spiegs vai nav. Bet, lai vai cik abi galvenie aktieri labi notēloja savus tēlus, es nespēju emocionāli just līdzi viņiem. Tās emocijas, ko es redzēju beigās no tēliem, es vēlētos, lai būtu bijušas daudz reiz vairāk jau no paša sākuma, lai tā kaisle būtu lielāka starp viņiem. Varbūt tad es emocionālāk izjustu beigu iznākumu.

allied.jpg

Filmu Sabiedrotie varētu vairāk nosaukt par romantisku drāmu ar maziem spriedzes mirkļiem. Breds Pits un Mariona Kotijāra ir lieliski šajā filmā, bet viņi nespēja glābt slikti sarakstīto scenāriju, kas nespēj sasniegt virsotni. Ja spēsiet vairāk iesaistīties galveno tēlu attiecībās, tad filma varētu būt daudz reiz interesantāka, un, neskatoties uz lēno gaitu, filmai bija savi labie mirkļi un varbūt ar otru piegājienu pie Otrā Pasaules kara tēmas, Roberts Zemeka spēs trāpīt simtniekā.

Vērtējums: C+

Filmas garums: 124 minūtes; Producēšanas uzņēmumi: GK Films, ImageMovers; Izplatītāji: Paramount Pictures, Forum Cinemas SIA; Žanrs: Trilleris, Romantika, Drāma;

Režisors: Robert Zemeckis; Producenti: Graham King, Steve Starkey, Robert Zemeckis; Scenārijs: Steven Knight; Kinematogrāfija: Don Burgess; Mūzika: Alan Silverstri; Montētājs: Mick Audsley, Jeremiah O’Driscoll;

Lomās: Brad Pitt, Marion Cotillard, Jared Harris, Matthew Goode un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s