“Nakts Reportieris” (“Nightcrawler”) Recenzija

Kā pirmā režisētā filma priekš Dena Gilroja, Nightcrawler ir adrenalīna pilns trilleris, kas parāda, ka Gilrojs spēj būt talantīgs aiz kameras. Sniedzot vislabāko priekšnesumu no Džeika Džilenhola, jūs nespēsiet atraut acis no ekrāna.

Viss stāsts sākas mūsdienu Losandželosā. Lū Blūms (Džeiks Džilenhols), centīgs jauns vīrietis, ir izmisis atrast darbu Losandželosas noziedzības žurnālistikā. Lū ātri iesteidzas iekšā pieaugošajā un bīstamajā nozarē, kas ir nakts reportieri. Katra sirēnas skaņa, kliedziens no upura būs pārvērsts dolāros. Viņam palīdzēs Nina (Rene Ruso), kas ir ļoti pieredzējusi šajā asinskārajā biznesā, ko sauc par TV ziņām.

nightcrawler-images.jpg

Dens Gilrojs, būdams lielākoties scenārists filmām, kā Two For The Money un The Bourne Legacy, beidzot sarakstīja scenāriju ar kuru viņš var lepoties. Filma pat nopelnīja Oskaru nomināciju par labāko orģinālscenāriju. Nightcrawler lieliski un aizraujoši stāsta stāstu par TV ziņu raidījumiem un par Lū Blūmu, kurš grib sasniegt kaut ko dzīvē un sāk darboties kā nakts reportieris. Izmantojot aizraujošus dialogus, mūs ļoti dziļi iepazīstina ar galveno tēlu, kurš filmā ir drīzāk kā ļaundaris, nevis labais. Tēls,  kuru gandrīz nav iespējams atbalstīt, bet mēs to vienalga darām. Tas padarīja skatīšanos daudz reiz interesantāku. It īpaši, ja pie galvenās lomas piesaista tādu aktieri kā Džeiku Džilenholu (‘Donnie Darko’, ’Zodiac’).

Es ļoti gribētu uzzināt, kur pie velna palika Amerikas Kinoakadēmijas balva priekš Džeika Džilehola par labāko aktieri galvenajā lomā? Vismaz kāds varēja viņam iedot nomināciju. Kāpēc es domāju, ka viņam vajadzēja saņemt Oskaru? Jo vienkārši sakot, viņš ir ideāls šajā filmā. Jau no pašām pirmajām minūtēm, viņš savu tēlu padarīja biedējošu, ļoti dīvainu un tājā pašā laikā viņš bija ļoti relaksēts. Zinot, ka Džeiks Džilenhols izmanto “method acting”, es tikai to labāko no viņa varēju sagaidīt. Šai lomai viņš piegāja klāt ļoti nopietni. Lai sagatavotos lomais, viņš zaudēja 9 kg svara un pastrādājot, kā nakts reportieris, viņš labāk izprata nodarbošanos ar ko strādā viņa tēls. Būdams katrā ainā, viņš padarīja visas ainas intensīvākas, pat tad ja viņš stāvēja un neko nedarīja. Ieskatoties tēlam acīs, varēja redzēt, ka tur kaut kas draudīgs un bīstams slēpjas un tā tas arī ir. Retā acu mirkšķināšana (vēl viena metode, ko viņš izmanto) tēlu padarīja baisu un neomulīgu. Rene Russo (‘Ransom’, ’Lethal Weapon 3’) un Riz Ahmed (‘The Night Of’, ’Jason Bourne’) bija labs pielikums un abi lieliski notēloja savus tēlus, bet neviens no viņiem nevarēja pārspēt tēlojumu, ko sniedza Džilenhols. Priekš manis šis ir viss labākais priekšnesums, ko ir sniedzis Džeiks Džilenhols. Es dievinu, kad aktieri atdodas savai lomai.

nightcrawler2014b.jpg

Būdama pirmā režisētā filma priekš Dena Gilroja, viņš spēja sniegt psiholoģisko trilleri, kas ir vienkārši nofilmēts, bez nekāda īpaša stila. Bet tājā pašā laikā, Gilrojs sniedz mums intensīvas, tumšas ainas ar talantīgiem aktieriem, kas lieliski un pārspīlēti parāda to, cik Losandželosa var būt nežēlīga vieta. Kā režisors viņš ir labs, bet viena filma nav rādītājs un mēs nezinām vai nākošā viņa filma būs laba.

Nightcrawler ir filma, kas spēs apmierināt jebkuru, kam patīk trilleru filmas. Ar aizraujošu stāstu un galveno tēlu, mēs nemierīgi skatīsimies visu, kas notiek uz ekrāna. Šī filma parāda to, cik nopietns aktieris ir Džeiks Džilenhols, un katru viņa nākošo filmu es gaidu ar nepacietību.

Vērtējums: A-

Filmas garums: 117 minūtes; Producēšanas uzņēmums: Bold Films; Izplatītājs: Open Road Films; Žanrs: Kriminālfilma, Trilleris, Drāma; Budžets: $8.5 miljoni;

Režisors: Dan Gilroy; Prodicenti: Michel Litvak, Jake Gyllenhaal, David Lancaster, Jennifer Fox, Tony Gilroy; Scenārijs: Dan Gilroy; Kinematogrāfija: Robert Elswit; Mūzika: James Newton Howard; Montētājs: John Gilroy;

Lomās: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Riz Ahmed, Bill Paxton, Michael Hyatt, un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s