“Batman: Return of the Caped Crusaders” Recenzija

Visus Betmena fanus pārņems nostalģija, skatoties “DC Entertainment” un “Warner Bros Animation” jauno animācijas filmu “Batman: Return of the Caped Crusaders”. Ādams Vests, Bērts Vards un Džūlija Ņūmāra ir atgriezušies savās slavenajās lomās kā Betmens, Robins un Kaķsieviete, lai ar šo animācijas filmu, kas ir balstīta uz 60. gadu “Batman” TV seriāla, nosvinētu seriāla 50 gadu jubileju.

Stāsts sākas ar Betmenu (Adams Vests) un Robinu (Burts Vards) dodoties cīņā pret Pingvīnu (Viljams Saljers), Džokeru (Džefs Bergmans), Riddler (Valijs Vingerts) un Kaķsievieti (Džūlija Ņūmāra) tad, kad viņi sāk apdraudēt Gothamu. Ar saviem negodīgajiem talantiem šie četri ļaundari kaļ tik zemiskus plānus, ka dinamiskajam pārim būs rokas pilnas.

376140_m1474766856

Mūsu laikos Betmens vienmēr tiek demonstrēts kā tumšs, drūms un nopietns tēls, bet “Batman: Return of the Caped Crusaders” būs tā animācijas filma, kas iepazīstinās bērnus un pat vecākus ar 60. gadu Betmena pasauli – tā ir daudzreiz gaišāka un noteikti jautrāka nekā mūsdienu Tumšā bruņinieka pasaule. Ādama Vesta Betmena versijas fani izbaudīs visus parodijas elementus šajā animācijā, kas ļoti atgādinās veco TV seriālu, – kāpelēšana pa sienām, lielie “POW” burti uz ekrāna un vēl daudz kas cits, kas būs kā liels nostalģijas ceļojums, kurš liks parādīties smaidam uz sejas.

Kā visās DC/WB animētajās filmās, arī šīs filmiņas animācijas stils ir tāds pats un nav mainījies – tā izskatās kā klasiska “Warner Bros.” multiplikācijas filma. Bet, kā jau iepriekš teicu, neceriet, ka šī filma būs tik nopietna kā citas “DC Universe Animated Original Movies”, piemēram, “Batman: The Killing Joke”, kura, ja godīgi, man ne visai patika. “Batman: Return of the Caped Crusaders” patiešām ir “multene” bērniem un cilvēkiem, kuri grib atcerēties savu bērnību. Ja esi fanojis tikai par tumšo un nopietno Betmena versiju, kas sāka parādīties pēc 80. gadiem, šī animācijas filmas būs liels pārsteigums, kas iemetīs pilnīgi citā Betmena pasaulē, kuru neesi pieredzējis (neņemot vērā “Lego Movie”). “Return of the Caped Crusaders” viss ir gaišs un priecīgs. Bagātīgie dialogi, spriedzes ainas un viss pārējais filmiņā parāda to, cik īstenība smieklīgs var būt Betmens un Robins, kā arī slavenie DC ļaundari. Lai gan humora bija daudz, to varētu vēlēties pat vēl vairāk.

brcc106332

Es esmu ļoti liels Betmena fans, un es esmu vairāk vai mazāk, bet izbaudījis visas Betmena versijas, kas mums līdz šim ir piedāvātas. Nu, labi… Varbūt ne visas, jo “Batman & Robin” bija drausmīga filma. Ne visi man ticētu, ja es teiktu, ka, būdams 24 gadus vecs, esmu redzējis un izbaudījis vecās sērijas no 60. gadu seriāla. Šo seriālu bija ļoti jautri skatīties, īpaši tad, ja to neuztver nopietni. “Return of the Caped Crusaders” atgādināja tos trakos piedzīvojumus, kas atgadījās ar Ādama Vesta Betmenu un Bērta Varda Robinu, piemēram, izmantojot haizivs aerosolu, lai aizbiedētu prom haizivis, vai arī brīdi, kad Betmenam vajadzēja tikt vaļā no bumbas. Jaunajā “multenē” bija lieliski dzirdēt visas balsis, kas bija saistītas ar 60. gadu Betmenu. Izmantojot dialogus no citām Betmena filmām, piemēram, “You wanna get nuts? Come on, let’s get nuts!”, jaunā animācijas filma lieliski izrādīja cieņu pārējām Betmena filmām.

Šī multfilma ir liels nostalģijas ceļojums. Pat ja arī filmai pietrūka humora, stāsts joprojām bija intriģējošs. Domāju, ka šis ir pareizais solis Ādamam Vestam un Bērtam Vardam, lai atkal iepazīstinātu mūsdienu jaunatni ar viņu versiju par šiem tēliem. Mēs nespēsim aizmirst šo Tumšā bruņinieka interpretāciju, tāpat kā visas pārējās mūsdienu lielā ekrāna Betmena versijas.

Vērtējums: B+

Filmas garums: 78 minūtes; Producēšanas uzņēmumi: Warner Bros. Animation, DC Entertainment; Izplatītājs: Warner Bros. Pictures; Žanrs: Animācija, Spriedzes filma, Piedzīvojumu filma;

Režisors: Rick Morales; Producenti: Michael Jelenic, Benjamin Melniker, Sam Register, James Tucker, Michael Uslan; Scenārijs: Michael Jelenic, James Tucker; Balstīts uz: Batman tēla no Williams Dozier, Bob Kane un Bill Finger; Stāstītājs: Jeff Bergman; Mūzika: Kristopher Carter, Michael McCuistion, Lolita Ritmanis; Montētājs: Christopher D. Lozinski;

Lomās: Adam West, Burt Ward, Julie Newmar, Steven Weber, Thomas Lennon un daudzi citi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s