Kinofestivāls “Spektrs 7”

Kinofestivāls “Spektrs 7” norisināsies no 20. līdz 26. martam k/t “Kino Citadele”. Pasākums, kuru ir obligāti jāapmeklē visiem kino faniem. “Spektrs 7” piedāvās mums ideālu filmu programmu ar ļoti gaidītu filmu pirmizrādēm un ekskluzīviem seansiem, kas spēs priecēt visus skatītājus.

“Atbrīvošanas diena” (“Liberation Day”)

Par pārsteigumu visai pasaulei bijušās Dienvidslāvijas kulta grupa “Laibach” kļuva par pirmo ārzemju rokgrupu, kas koncertējusi izolētajā Ziemeļkorejā. Šis brīnums kļuva iespējams, pateicoties filmas režisora, sena grupas fana un aktīva kultūras diplomāta, šķietami utopiskajām ambīcijām. Sastopoties ar stingru ideoloģiju un kultūru atšķirībām, “Laibach” mūziķiem caur cenzūras adatas aci jāizvelk savas dziesmas, lai izpildītu tās tādas auditorijas priekšā, kas vēl nekad nav dzirdējusi rokmūziku. Tikmēr uz robežas starp divām Korejām tiek uzstādīti propagandas skaļruņi, ieskandinot kara draudus.

Pirmizrāde un pēcpirmizrādes ballīte piektdien, 24. martā!

24.03. 19:00

“Dzīvība” (“LIFE”)

Starptautiskās kosmosa stacijas sešu cilvēku komanda nāk klajā ar vienu no nozīmīgākajiem atklājumiem cilvēces vēsturē – pirmo neapstrīdamo pierādījumu par dzīvību uz Marsa. Taču pētījumu gaita un metodes izraisa neplānotas sekas, jo dzīvības forma izrādās saprātīgāka nekā kāds būtu varējis iedomāties.

Filmas “Dzīvība” (“Life”) Latvijas pirmizrāde kinofestivālā “Spektrs” trešdien, 22. martā!

22.03. 19:50

“Mana dzīve kā Cukīnī” (“My Life as a Zucchini”)

Ķirbjagalvai nav nekādas saistības ar dārzeni. Ķirbjagalva ir drosmīgs mazs puika. Viņš domā, ka pēc mammas nāves ir palicis viens pats pasaulē. Taču jau pavisam drīz viņu gaida jaunas tikšanās jaunajā mājvietā — bērnunamā. Simons, Ahmeds, Žužube, Alise un Beatrise — katram ir savs stāsts, vienlaikus skarbs un maigs. Un vēlāk parādās īpaša meitene vārdā Kamilla. Kad tev ir desmit gadu, draugu pulks un esi iemīlējies, dzīvē vēl ir daudz ko atklāt. Arī to, kā ir būt laimīgam.

21.03. 18:40 / 23.03. 19:30

“Prom!” (“Get Out”)

Kriss dodas iepazīties ar savas draudzenes vecākiem. Viņš ir nobažījies par to, kā meitenes vecāki uzņems viņu un, atbraucis, jūtas neērti, būdams vienīgais afroamerikānis ģimenes un atbraukušo viesu vidū. Taču viņš pat iedomāties nevar, kādi ir šīs ģimenes patiesie nolūki attiecībā uz viņu. Tās ir īstas šausmas… Kinofestivāls “Spektrs” un UzKino piedāvā ironisku, humoristisku un brīžiem arī stindzinošu stāstu par rasismu un neiecietību – notikumi, kas norisinās tālu prom Trampa Amerikā ir daudz tuvāki mums, kā varbūt to gribētos.

20.03. 19:00 / 23.03. 18:40

“Satikšanās uz piena ceļa” (“On the Milkey Road”)

Episks stāsts par karu, cilvēcību un, protams, mīlestību* režisora dzimtajā Serbijā. Galvenajā sieviešu lomā – neatvairāmā Monika Belučči. Tikšķošs pulkstenis, čūskas, kuras dzer pienu un apvārdo cilvēkus, sievietes-gimnastes un sprāgstošas aitas – režisora daiļrades cienītāji te jutīsies kā mājās, bet visiem pārējiem būs brīnišķīga iespēja sev atklāt autoru, kura vārds ir Emirs Kusturica!

21.03. 19:00 / 22.03. 19:00 / 26.03. 12:00

“20. gadsimta sievietes” (“20th Century Women”)

Trīs sievietes, trīs stāsti, trīs likteņi – triju paaudžu ekrāna dīvas Anete Beninga, Elle Faninga un Grēta Gērviga dzīvā un optimistiskā stāstā par sievietēm pagājušā gadsimta 70-to gadu Kalifornijā…

Nominācija “Oscar” balvai par labāko oriģinālscenāriju, nominācijas “Zelta globusam” par labāko filmu kategorijā “komēdija vai mūzikls” un par labāko sieviešu lomu Anetei Beningai!

21.03. 19:30 / 25.03. 19:30 / 26.03. 15:00

“Gandrīz septiņpadsmit” (“The Edge of Seventeen”)

Vidusskolniece Nadīna jau no bērnības ir sabiedrības atgrūsta, bet mājās māte to igrnorē, tā vietā veltot visu savu uzmanību brālim. Viņas vienīgā uzticības persona bija tēvs, bet, kādu dienu viņš pārcieš insultu un mirst, atstājot Nadīnu pavisam vienu. Situācija vēl vairāk saasinās, kad viņas vienīgā draudzene Krista sāk tikties ar Nadīnas brāli… Smieklīga, patiesa un visās nozīmēs dzīva coming-of-age filma labākajās “Džuno” tradīcijās visiem Heilijas Stenfildas un Vudija Harelsona faniem!

20.03. 19:30 / 22.03. 19:30 / 25.03. 14:10

“Miesa” (“RAW”)

Jauna veterinārijas studente, veģetāriete Justīne pirmajā darba skolas tiek pakļauta nežēlīgam rituālam, pēc kura viņā mostas tieksme pēc cilvēka gaļas…

Kinofestivāls “Spektrs” un UzKino piedāvā vienu no pēdējās desmitgades skandalozākajām filmām, kritiķu atzīto franču trilleri “MIESA” (“RAW”). Uzmanību – filma aizliegta skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem!

25.03. 17:00

“Zudusī pilsēta Z” (“The Lost City of Z”)

Balstīta uz rakstnieka Deivida Granna tāda paša nosaukuma grāmatu, “Pazudusī pilsēta Z” stāsta par reāli eksistējošu britu ceļotāju un avantūristu Pērsiju Fosetu (Čārlijs Hanems), kurš Britu impērijas uzdevumā dodas dziļi Amazones džungļos un atklāj kādu iepriekš nezināmu cilti. Neskatoties uz zinātnieku komūnas izsmieklu, Pērsijs, atstājot mājās sievu (Sjenna Millere) un dēlu (Toms Holands), kopā ar uzticamo palīgu Henriju Kostinu (Roberts Patinsons) vēl vairākas reizes atgriežas Amazonē, lai uzmeklētu džungļos apslēpto “zelta pilsētu”.

Festivāla lielā noslēguma filma – Latvijas pirmizrāde režisora Džeimsa Greja (“Immigrant”, “We Own the Night”) krāšņajai piedzīvojumu drāmai “Zudusī pilsēta Z” (“The Lost City of Z”). Galvenajās lomās – Čārlijs Hanems, Roberts Patinsons un Sjenna Millere!

26.03. 17:00

Vairāk informācijas “Spektrs” mājaslapā.

*Filmas aprakstus veidoja “Kinoblogeri” / “Spektrs”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s